Skip to main content

(Bez)cenne bezpieczeństwo

W obliczu zmian rynkowych mających wpływ na branżę ochrony Securitas przyłącza się do kampanii informacyjno-edukacyjnej (Bez)cenne bezpieczeństwo prowadzonej przez Polski Związek Pracodawców Ochrona. Celem kampanii jest propagowanie informacji o wpływie zmian rynkowych na rosnące koszty usług ochrony.

Opublikowany
28 października 2022 11:19

Jesteśmy profesjonalistami i zawsze świadczymy usługi ochrony na najwyższym poziomie, dostarczamy rozwiązania wspierające biznes naszych klientów, ale również zapewniamy bezpieczeństwo osobom przebywającym w pracy, w domach i w miejscach publicznych. Nasi pracownicy to niejednokrotnie osoby z wieloletnim doświadczeniem, traktujący zawód pracownika ochrony jako znacznie więcej niż wykonywanie zadań w godzinach pracy. Działamy zawsze w oparciu o nasze wartości: Czujność, Uczciwość, Uczynność. W przypadku zagrożeń takich jak pandemia zawsze stoimy na pierwszej linii, pozwalając innym bezpiecznie izolować się od zagrożeń. Bezpieczeństwo to nasza misja od wielu lat, ale na jakość naszych usług i poziom ochrony, który Państwu oferujemy, wpływa nie tylko nasza wiedza, możliwości technologiczne, doświadczenie naszych pracowników i kwalifikacje, ale również sytuacja ekonomiczna w Polsce.

Prognozy na 2023 rok wskazują, że będzie to czas największych od wielu lat wyznawań z jakimi przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom, a w szczególności firmom branży ochrony. Dlaczego?

👉🏻 Zapowiedziana podwyżka płacy minimalnej obejmie ok. 250 tysięcy pracowników branży ochrony. Jesteśmy sektorem rynku, który mimo coraz większego wykorzystania nowoczesnych technologii i usług zdalnych, działa dzięki pracy ludzi, a ponad 80% wszystkich kosztów, jakie ponosimy, to właśnie koszty pracy.

👉🏻 Bardzo wysoka inflacja spowodowała wzrost cen wykorzystywanych przez nas środków i komponentów na poziomie kilkudziesięciu procent:
       - umundurowanie,
       - obuwie ochronne,
       - elementy systemów zabezpieczeń technicznych,
       - paliwo.

Wzrost stawek usług ochrony jest nieunikniony – mówi Łukasz Koch, Dyrektor Zasobów Ludzkich, Securitas Polska. Wzrost kosztów pracy automatycznie podniesie ceny usług, a dodatkowo jako branża odczuwamy jeszcze kilkuprocentowy poziom braków kadrowych, których uzupełnienie jest jednym z naszych priorytetów. Jedyną alternatywą dla korekt cenowych przy zachowaniu wypłacalności branży, byłoby szukanie oszczędności w zakresie świadczonych usług. Wiązałoby się to jednak z istotnym ryzykiem i obniżeniem poziomu bezpieczeństwa chronionych obiektów oraz poczucia bezpieczeństwa.

Czy większe wykorzystanie technologii mogłoby ograniczyć koszty usług?
Od dłuższego czasu stopniowo zwiększamy udział technologii i zdalnych usług, ale tak wysoka inflacja (17,2 % we wrześniu) i waloryzacja minimalnego wynagrodzenia (19,6%) nie może pozostać bez wpływu na ceny usług ochrony. Zwiększenie udziału technologii na pewno pomoże, ale nie rozwiąże problemu, bo za tymi „technologiami” kryją się również ceny prądu, kamer, rejestratorów, które także znacznie wzrosły.

Jakie branża ma oczekiwania w związku z kampanią (Bez)cenne bezpieczeństwo?
Chcemy zaapelować do wszystkich odbiorców usług branży ochrony o zrozumienie trudnej sytuacji w jakiej znalazła się branża. Przy wyborze firmy ochrony zachęcamy do rezygnacji z kierowania się tylko jednym kryterium najniższej ceny na rzecz wspólnego działania polegającego na zwiększaniu udziału zintegrowanych zabezpieczeń technicznych i zdalnych usług ochrony. To daje duże możliwości dopasowania rozwiązań do uwarunkowań ekonomicznych i specyfiki działalności klientów oraz przynosi większe korzyści w dłuższej pespektywie. Będziemy zobowiązani za podjęcie z nami dialogu i renegocjacje cen oraz zapoznanie się z listem otwartym PZPO pod którym również my się podpisujemy.

Kobieta pracuje przy laptopie.

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Dział Obsługi Klienta, tel. 801 800 082.
Jestem:

Państwa dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

An error has occurred while getting captcha image
Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.