Skip to main content

90 lat pomagamy czynić bezpieczniejszym miejscem

Securitas, wiodący na świecie partner inteligentnych usług bezpieczeństwa, jest pionierem integracji czynnika ludzkiego z technologiami i stawiania klienta w centrum uwagi.

Opublikowany
15 maja 2024 13:00

Łączenie wiedzy, ludzi i technologii wykształciło kulturę organizacyjną Securitas. Patrząc na historię oraz kamienie milowe rozwoju Securitas, widzimy, że silne wartości, innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz traktowanie ludzi jako najważniejszy zasób organizacji, stanowią filary, które przyczyniły się do zajęcia pozycji lidera branży bezpieczeństwa. 

Securitas to przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy przez lata stworzyli niesamowitą organizację opartą o wspaniałe wartości. Uczciwość, Czujność i Uczynność nieodzownie towarzyszą nam na każdym kroku, pozwalając utożsamiać się z kierunkami rozwoju Securitas i misją. To Pracownicy Securitas, wspierani przez technologie, wyposażeni w wiedzę tworzą świat bezpieczniejszym miejscem. Jestem dumny mogąc być częścią  tej organizacji i cieszę się, że mogę pracować z tak fantastycznymi i pełnymi pasji ludźmi.

Krzysztof Bartuszek, Prezes Zarządu spółek Securitas w Polsce

Założona przez Erika Philipa-Sörensena w 1934 roku w Szwecji firma Securitas, początkowo oferowała klientom standardową ochronę fizyczną poza godzinami funkcjonowania obiektów, jednak szybko przekształciła się w globalnego lidera w dziedzinie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. 
 
Już w połowie lat 40. Securitas zauważył potencjał w integracji usług bezpieczeństwa z technologiami, ale prawdziwy dynamiczny rozwój nastąpił po II wojnie światowej. Securitas był prekursorem automatyzacji kontroli dostępu i dokonał przełomu, uruchamiając w 1968 roku pierwszy na świecie bankomat online. 

Wspierając doświadczenie i pracę ludzi za pomocą technologii, Securitas tworzy bezpieczne środowisko umożliwiając klientom koncentrację na celach biznesowych. Rozwój technologiczny spowodował wydzielenie Securitas Technology, części koncernu specjalizującej się w implementacji zintegrowanych rozwiązań bezpieczeństwa. 

Przyjęte w 1958 roku przez Erika Philipa-Sörensena wartości Securitas: Uczciwość, Czujność i Uczynność, stały się fundamentem misji firmy i kultury organizacyjnej. Wartości firmy są również podstawą relacji z klientami, pracownikami oraz społecznościami, w których firma działa. W latach 80. ubiegłego wieku, nastąpiła międzynarodowa ekspansja Securitas, w wyniku której firma stała się liderem w Europie i Stanach Zjednoczonych. 

Realizacja celu Securitas, polegającego na wspieraniu tworzenia bezpieczniejszego świata, ma pozytywny wpływ nie tylko na naszych klientów, ale także na cały świat. Liderzy Securitas, którzy reprezentują ponadczasowe wartości, kształtują naszą kulturę organizacyjną. Dzięki ciągłemu dążeniu do podnoszenia jakości usług i wprowadzaniu innowacji, jesteśmy dobrze przygotowani do sprostania zmieniającym się potrzebom klientów oraz widzimy w obszarze bezpieczeństwa więcej niż inni.

Magnus Ahlqvist, Prezes i CEO Securitas.

 
Erik Philip-Sörensen, tworząc Securitas, rozumiał, że pracownicy posiadający odpowiednią wiedzę i kwalifikacje oraz działający w sposób etyczny i w poszanowaniu wartości, będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju branży. To właśnie dzięki tym fundamentom Securitas osiągnął pozycję światowego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa.  

 

Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.