Skip to main content

Zmiany w Securitas Group Management

Henrik Zetterberg został powołany do roli Divisional President Europe.

Opublikowany
19 października 2022 20:00

Henrik Zetterberg, związany z Securitas od 2014 roku, członek Group Management, zajmujący obecnie stanowisko Chief Operating Officer Europe, został powołany do roli Divisional President Europe. Pełniący dotychczas tę rolę Peter Karlstromer, ustąpił ze stanowiska. Wszyscy pozostali członkowie Zarządu Grupy kontynuują swoje dotychczasowe role. 

- Z przyjemnością powierzam Henrikowi Zetterberg stanowisko Prezesa Dywizji w Europie. Henrik jest bardzo silnym przywódcą, odnosił liczne sukcesy pełniąc różne role, ostatnio był odpowiedzialny za operacje we wszystkich europejskich krajach Grupy Securitas oraz kierował strategicznymi projektami doskonalenia procesu obsługi klientów i przejęcia STANLEY Security. Henrik jest zorientowany na naszych klientów, ludzi i wyniki, co jest tym, czego potrzebujemy, aby kontynuować nasze przywództwo w Europie. Jestem przekonany, że Henrik doskonale sprawdzi się w nowej roli – powiedział Magnus Ahlqvist, President and CEO.

Peter Karlströmer, który był związany z Securitas od 2019 roku jako Divisional President Europe, zdecydował opuścić Securitas i kontynuować karierę zawodową poza firmą.

- Peter odegrał kluczową rolę w transformacji Securitas w Europie. Korzystając z okazji chcę podziękować Peterowi za całe jego przywództwo, energię i troskę o ludzi oraz życzyć mu wszystkiego najlepszego na przyszłość - powiedział Magnus Ahlqvist, President and CEO.

Zmiana wchodzi w życie natychmias, Peter Karlströmer pozostanie jednak w firmie, aby wspierać proces przekazania obowiązków do 31 grudnia 2022 roku.

Henrik Zetterberg:
Dołączył do Securitas jako Senior Vice President i General Counsel w 2014 roku. 1 stycznia 2018 roku objął stanowisko Chief Operating Officer Securitas Europe skupiając się na Europie Północnej. W dniu 1 lipca 2020 roku awansował do roli Chief Operating Officer na całą Europę. Jego wcześniejsze doświadczenie obejmuje różne role w Assa Abloy, pracę w ramach Group Legal dla różnych dywizji, w tym piastowanie stanowiska Head of Legal for the Entrance System Division oraz rozwój biznesu. Wcześniej Henrik Zetterberg był współpracownikiem w firmie prawniczej Mannheimer Swartling.

Henrik Zetterberg ukończył studia prawnicze Szwecji na Uniwersytecie w Lund.

Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.