Skip to main content

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

W minionym roku skradziono blisko 8000 samochodów. Wyjątkowo atrakcyjne dla złodziei bywają samochody służbowe, często ekskluzywne lub o podwyższonym standardzie, nie są wystarczająco zabezpieczane. Dowiedz się jak skutecznie zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą oraz na co należy zwrócić uwagę w kwestii bezpieczeństwa samochodu.

Opublikowany
15 lutego 2022 08:00

       Każdego dnia złodzieje podejmują próby kradzieży aut. Niestety, niektóre z nich kończą się utratą bądź uszkodzeniem pojazdu. Czy wiesz, jak odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd, aby zminimalizować ryzyko kradzieży? Istnieje wiele sposobów na zwiększenie jego bezpieczeństwa.

       Łatwym i niewymagającym żadnego nakładu finansowego sposobem na ochronę Twojego samochodu przed kradzieżą jest oczywiście parkowanie w bezpiecznych miejscach. Wybieraj parkingi monitorowane oraz takie, które są dobrze oświetlone. Jest to szczególnie istotne, jeśli nie posiadasz dodatkowego zabezpieczenia. Pamiętaj również o zamykaniu auta za każdym razem, gdy z niego wychodzisz i oddalasz się chociaż na kilka metrów. Doświadczony złodziej nie potrzebuje dużo czasu, by ukraść samochód.

       Kolejnym dobrym zabiegiem jest zaopatrzenie samochodu w wideo rejestrator. Wiele takich urządzeń w swoim wyposażeniu posiada czujnik ruchu, który natychmiast rejestruje obraz i dźwięk, gdy tylko w pobliżu pojawi się ruchomy obiekt. Dodatkiem dla takiego narzędzia może być moduł Wi-Fi, który umożliwia połączenie się „na żywo” z kamerką zainstalowaną w Twoim pojeździe. Wówczas wideo rejestrator wysyła obraz i dźwięk z samochodu do aplikacji zainstalowanej na smartfonie, dzięki czemu możemy odpowiednio szybko zareagować, gdy coś złego dzieje się w pobliżu naszego samochodu.

       Inną skuteczną metodą może okazać się mechaniczna blokada skrzyni biegów, która uniemożliwia poruszanie się pojazdem osobom do tego nieupoważnionym. Blokowanie odbywa się na biegu wstecznym, przy czym, aby móc ponownie odblokować skrzynię biegów niezbędny będzie do tego klucz. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku manualnej, jak i automatycznej skrzyni biegów.

       Innowacyjną i niezwykle skuteczną technologią w zabezpieczaniu pojazdów okazuje się być monitoring GPS pojazdów.

 

Jak działa monitoring GPS pojazdów?

 

       Monitoring GPS pojazdów polega na bieżącym monitorowaniu pojazdu i zainstalowaniu systemu, alarmującego podczas próby kradzieży. Pracownik ochrony natychmiast otrzymuje wiadomość, wobec tego może błyskawicznie namierzyć lokalizację Twojego pojazdu. Istotną informacją jest również to, że niektóre firmy ochrony oferują monitorowanie skradzionych pojazdów nie tylko na terenie Polski, ale również na terenach Unii Europejskiej. Dzięki temu, jeżeli pojazd został skradziony i przetransportowany do innego państwa, wciąż można go zlokalizować. Jest to opcja polecana szczególnie dużym firmom posiadającym flotę samochodową, ale nie tylko. Mogą z niej korzystać również osoby prywatne, które chcą kontrolować swój pojazd.

       Monitoring GPS umożliwia nie tylko lokalizację pojazdu w czasie rzeczywistym, ale również uzyskanie wielu danych na jego temat. System informuje o osiąganej prędkości, spalaniu oraz pracy silnika. Ponadto dostarcza raport dotyczący przejazdów poza ustaloną trasą, co ułatwia kontrolowanie pracowników. Rozpoczęcie współpracy z firmą ochrony i objęcie pojazdu monitoringiem, zapewnia również atrakcyjne zniżki na ubezpieczenie samochodu. Jeżeli chcesz zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa, zastanów się nad skorzystaniem z oferty monitoringu GPS Securitas. Nawet jeśli wszystkie inne zabezpieczenia okażą się zawodne i dojdzie do kradzieży Twojego samochodu, my będziemy mogli szybko zlokalizować Twoje auto i pomóc w jego odzyskaniu.

Kobieta pracuje przy laptopie.
Jestem:

Państwa dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

An error has occurred while getting captcha image
Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.