Historia Securitas

Rozwój prywatnych firm ochrony rozpoczął się na początku lat 90. W tym czasie działalność polegała głównie na kontrolowaniu przejść i alarmowaniu w przypadku pożaru. Dzisiaj, świadcząc usługi ochrony korzystamy z nowoczesnych technologii, integrujemy systemy, korzystamy z możliwości inteligentnej analizy obrazu.

Firma Securitas została założona przez  Erika Philip-Sorensena w 1934 roku w Szwecji i przez wiele lat istniała jako prywatna firma rodzinna.Obecnie struktura własności koncernu oparta jest na stabilnych inwestorach, głównie dużych funduszach kapitałowych i instytucjach finansowych. Securitas jest spółką akcyjną notowaną od 1991 roku na giełdzie w Sztokholmie. Ekspansja Securitas na terenie Europy zaczęła się w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Po osiągnięciu dominującej pozycji w Europie, w 1999 roku nastąpiło wejście na kontynent amerykański, poprzez spektakularne przejęcie jednej z największych firm ochrony, działającej w USA - Pinkerton. W kolejnych latach doszło do przejęcia firm Loomis & Fargo oraz Burns.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowa historią Grupy Securitas.

Historia Securitas
Rozwój i światowa ekspansja firmy  Securitas rozpoczęła się w 1934 r. od małej szwedzkiej firmy ochrony zatrudniającej 3 osoby. Dziś Grupa Securitas zatrudnia 320 000 pracowników na pięciu kontynentach.

Formularz kontaktowy
*
*
*
*
*

Państwa dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wymienionych w formularzu przez Securitas Polska. Sp.z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 6 w celu marketingu usług własnych administratora danych. Przyjmuję do wiadomości że mam prawo dostępu do treści moich danych oraz do ich poprawiania.