Skip to main content

Jak zadbać o bezpieczeństwo osiedli mieszkaniowych?

Osiedla mieszkaniowe to zespoły obiektów, które wymagają strategicznego podejścia względem bezpieczeństwa. Administrator nowego osiedla ma obowiązek zadbać o skuteczny system bezpieczeństwa na jego terenie. Czy zastanawiałeś się jakie metody zabezpieczeń są najlepsze dla tego typu obiektów? Zapraszamy do lektury.

Opublikowany
30 sierpnia 2022 13:38

Każdy nabywca nowego mieszkania przed dokonaniem zakupu powinien sprawdzić poziom bezpieczeństwa otoczenia, w jakim znajduje się osiedle mieszkaniowe. Gdy teren osiedla jest monitorowany przez doświadczoną agencję ochrony, członkowie wspólnoty czują się bezpieczniej, a komfort ich życia jest dużo wyższy. Ponadto od poziomu zabezpieczeń osiedla mieszkaniowego zależna jest również cena wynajmu lub sprzedaży mieszkania w przyszłości.

 

Monitoring jako gwarancja bezpieczeństwa osiedla mieszkaniowego

W celu zwiększenia bezpieczeństwa na terenie osiedla mieszkaniowego, należy rozmieścić kamery monitoringu, które pozwalają na stałą obserwację strzeżonego terenu. Obecność monitoringu wizyjnego sprawia, że liczba aktów wandalizmu, napadów i kradzieży jest dużo niższa oraz zarejestrowany materiał wideo ułatwia rozpoznanie sprawców, gdy dojdzie do niepożądanego zdarzenia. Nowoczesne urządzenia gwarantują wysoką jakość obrazu, która umożliwia rozpoznanie twarzy czy numerów na tablicach rejestracyjnych. Stały nadzór wideo powinien zostać wsparty przez instalację odpowiedniego oświetlenia, dzięki któremu jakość nagrań jest jeszcze lepsza. Zarejestrowane obrazy są archiwizowane i mogą stanowić materiał dowodowy na policji lub w postępowaniu sądowym. Nowoczesny monitoring kamer pozwala na wdrożenie patrolu wirtualnego w ustalonych godzinach, czyli zdalnego obchodu obiektu przez operatora, który przebywa w centrum zarządzania systemem kamer. W przypadku, gdy pracownik wykryje niebezpieczeństwo na osiedlu, błyskawicznie wysyła grupę interwencyjną na miejsce zdarzenia. W przypadku instalacji takiego monitoringu bardzo ważnym elementem jest strategiczne rozmieszczenie kamer, dlatego w tym zakresie warto nawiązać współpracę z profesjonalną firmą ochrony.

 

Czy ogrodzenie podnosi poziom bezpieczeństwa osiedla?

Każdy z rodziców pragnie, aby ich dzieci bawiące się na terenie osiedla były bezpieczne. Skutecznym i popularnym rozwiązaniem jest również budowa ogrodzenia wokół osiedla mieszkaniowego. Domofon przy furtce oraz całodobowe dyżury pracownika ochrony dają poczucie pewności, że na teren obiektu nie dostaną się osoby niepożądane. Zamknięta i objęta monitoringiem brama będzie skutecznie zatrzymywać niepożądane osoby, które podejmują próbę włamania, zdewastowania bądź kradzieży mienia. Co więcej, obecność pracowników ochrony na miejscu umożliwia podjęcie szybkiej interwencji i wezwanie odpowiednich służb w przypadku zagrożenia przestępstwem, pożarem lub innym niebezpieczeństwem.

Kobieta pracuje przy laptopie.

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Dział Obsługi Klienta, tel. 801 800 082.
Jestem:

Państwa dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

An error has occurred while getting captcha image
Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.