Skip to main content

Podstawowe metody zabezpieczenia obiektów

Skuteczny system alarmowy, monitoring CCTV i ochrona przeciwpożarowa to standardowe zabezpieczenia, które powinny stanowić stały element wyposażenia każdego obiektu publicznego. Czy zastanawiałeś się, jak działają podstawowe systemy bezpieczeństwa i dlaczego warto jest w nie inwestować? Zapraszamy do lektury.

Opublikowany
30 czerwca 2022 14:42

Inwestycja w zaawansowany system alarmowy to pewny wkład w bezpieczeństwo Twojego obiektu. Dzięki skutecznemu systemowi sygnalizacji, po wykryciu zagrożenia sygnał alarmowy natychmiast przekazywany jest bezpośrednio do pracowników ochrony, co umożliwia podjęcie szybkiej interwencji i zredukowanie strat jakie może ponieść administrator obiektu wskutek kradzieży, pożaru lub zalania.

 

Jak działa system alarmowy?

 

System alarmowy to zespół połączonych urządzeń, których zadaniem jest odstraszenie potencjalnych włamywaczy oraz powiadomienie pracowników ochrony lub policji o naruszeniu strefy chronionej. W założeniu instalacja powinna być dostosowana do specyfiki danego budynku. W wyborze odpowiednich zabezpieczeń pomagają specjaliści z firm ochrony, którzy przed instalacją systemów, przeprowadzają specjalistyczny audyt bezpieczeństwa, na podstawie którego określają najlepszą pozycję dla detektorów. Niezależnie od tego, z jakich urządzeń składa się system, jego podstawą jest centrala alarmowa, która zbiera i przetwarza sygnały z czujników. W przypadku zagrożenia wysyła ona sygnały w formie dźwiękowej w celu poinformowania o obecności intruzów w obiekcie. Czujniki reagują na określone czynniki fizyczne: podczerwień, mikrofale, ultradźwięki. Na rynku dostępne są również czujniki magnetyczne (kontaktrony) oraz czujniki reagujące na drgania i wibracje. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w budynku, do instalacji alarmowej można podłączyć także czujniki gazu, czadu, zalania oraz zintegrowany system monitoringu. Ponadto do obsługi systemu alarmowego użytkownik może otrzymać również urządzenie sterujące do zdalnej komunikacji z centralą i zmieniania ustawień sytemu alarmowego. 

 

Zewnętrzne kamery CCTV – stróż bezpieczeństwa Twojego obiektu

 

Instalacja monitoringu kamer CCTV to również doskonała inwestycja w bezpieczeństwo Twojego obiektu. Stały dozór naszego mienia zwiększa spokój oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa podczas naszej nieobecności. Zainstalowany monitoring wizyjny, nie tylko zniechęca złodziei do popełnienia przestępstwa, ale i również umożliwia ich identyfikację. Jednak, aby wideo nadzór był skuteczny, kamery CCTV muszą być strategicznie rozmieszczone, dlatego warto podjąć współpracę z doświadczoną firmą ochrony w tym zakresie.

 

Ochrona przeciwpożarowa to podstawa

 

Ochrona przeciwpożarowa polega na zapobieganiu i zwalczaniu pożarów oraz klęsk żywiołowych. W każdym obiekcie publicznym powinny znajdować się czujniki czadu i alarmy pożarowe, sprawny technicznie sprzęt gaśniczy oraz sieć hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych. Pracownicy obiektu powinni być przeszkoleni z przeprowadzania działań ewakuacyjnych w razie zagrożenia. Ze względu na to, że w sytuacjach niebezpiecznych często panuje chaos i panika, warto korzystać z nowoczesnych urządzeń do ochrony przeciwpożarowej, takich jak systemy do automatycznego zliczania osób wchodzących i wychodzących z budynku. Dzięki nim łatwiej przeprowadzić sprawną ewakuację oraz upewnić się, że wszyscy opuścili zagrożony obiekt. Warto skorzystać z doradztwa wyspecjalizowanej firmy, która przeprowadzi audyt bezpieczeństwa oraz przygotuje i wdroży dostosowany do danego obiektu plan z zakresu działań prewencyjnych i ratowniczo-gaśniczych.

Kobieta pracuje przy laptopie.

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Dział Obsługi Klienta, tel. 801 800 082.
Jestem:

Państwa dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

An error has occurred while getting captcha image
Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.