Skip to main content

Duża ilość kluczy w obiegu? Postaw na automatyczny depozytor

Dostęp do budynków, pomieszczeń biurowych, magazynów, skrytek czy samochodów, odbywa się zazwyczaj za pośrednictwem kluczy. Klucze są jednym z ważnych elementów kontroli dostępu, dlatego tak ważna jest kontrola nad ich obiegiem i sprawne zarządzanie. Czy słyszałeś o automatycznym depozytorze kluczy? Zapraszamy do lektury.

Opublikowany
29 lipca 2022 14:14

W biurach, zakładach produkcyjnych i obiektach handlowych każdego dnia wykorzystuje się dużo kluczy. Dodatkowo nie wszyscy mają dostęp do niektórych z nich, a po godzinach pracy dostęp do poszczególnych pomieszczeń powinien być ograniczony. Sprawnie zarządzić taką sytuacją pomaga depozytor kluczy.

 

Co to jest depozytor kluczy?

Depozytor kluczy to urządzenie, które pozwala na sprawne i bezpieczne wydawanie, zdawanie, przechowywanie oraz pobieranie kluczy. Zapewnia sprawną dystrybucję oraz umożliwia monitoring obiegu kluczy w danym obiekcie. Dzięki zastosowaniu depozytora administrator obiektu zyskuje pełną kontrolę nad tym, kto w jakich godzinach pobrał dany klucz.

 

Jak to działa?

Klucze wyposażone są w breloki zawierające identyfikator elektroniczny, w którym zapisane są informacje o danym kluczu, takie jak jego nazwa czy uprawnienia dostępu przyznane konkretnym osobom. Dostęp do klucza odbywa się za pomocą wpisania kodu PIN lub użycia karty zbliżeniowej. Możliwe jest również zastosowanie wielopoziomowej procedury identyfikacji pracownika, co skutecznie zwiększy poziom bezpieczeństwa Twojego obiektu.

 

Jakie korzyści zapewnia stosowanie depozytora kluczy?

Stosowanie depozytora umożliwia całkowitą automatyzację procesu zarządzania kluczami. W tym przypadku zatrudnianie osoby zarządzającej kluczami nie jest konieczne. Depozytor pracuje całodobowo, przy każdym pobraniu i zdeponowaniu klucza odnotowywane są takie informacje jak: data, godzina pobrania oraz numer ID karty, za pomocą której pobrano klucz. Analogicznie sytuacja wygląda przy zdawaniu klucza. Dzięki możliwości nadania poszczególnym osobom indywidualnych uprawnień nikt nie musi nadzorować, procesu wydawania kluczy, gdyż wszystko się automatyzuje. Przy depozytorach istnieje również możliwość instalacji pojedynczej kamery, która będzie rejestrować obraz osoby pobierającej klucz.

 

Dodatkowym rozwiązaniem na przechowanie pojedynczych kluczy do mieszkania lub domu może być również schowek z zamkiem szyfrowym na klucze. Małe depozytory świetnie sprawdzają się w przypadku wynajmu lokali na krótki termin. Właściciel mieszkania może zostawić klucz w schowku i przesłać SMS-em najemcy kod dostępu bez konieczności fizycznego przekazania kluczy wynajmującemu. Przy współpracy z firmą ochrony wewnątrz skrytek elektronicznych, można zainstalować również wagę identyfikującą deponowane przedmioty na podstawie masy, co stanowi skuteczne rozwiązanie w przypadku próby kradzieży klucza.

Kobieta pracuje przy laptopie.

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Dział Obsługi Klienta, tel. 801 800 082.
Jestem:

Państwa dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

An error has occurred while getting captcha image
Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.