Skip to main content

Otrzymaliśmy tytuł Poland’s Best Employers 2021

Poland’s Best Employers 2021 to zestawienie 300 najlepszych polskich pracodawców zatrudniających ponad 250 pracowników. Zajęliśmy 4. miejsce w swojej kategorii otrzymując łącznie 69,75 pkt co dało nam 118. miejsce w pełnym zestawieniu.

Opublikowany
06 kwietnia 2021 08:57

Dziękujemy naszym Pracownikom za udział w badaniu, za zaufanie i ocenę Securitas jako nowoczesnego i atrakcyjnego miejsca pracy. To nas motywuje i zobowiązuje do dalszej pracy.

Twórcą rankingu jest magazyn Forbes, a partnerem merytorycznym projektu  firma Statista – współtwórca najbardziej znanych rankingów „Best Employers” na świecie.

O odpowiedź na pytanie "Kto jest najlepszym pracodawcą w Polsce?" zapytani zostali sami pracownicy, czyli osoby czynne zawodowo na polskim rynku. Pracownicy oceniali miejsca pracy w anonimowej ankiecie. Dzięki temu oszacowana została faktyczna atrakcyjność pracodawców. Znaczenie badania podnosi również niezależność rankingu, pracodawcy nie mogli sami zgłaszać swojego udziału.

Respondenci wypełniali anonimowy kwestionariusz na internetowych portalach firm badawczych oraz forbes.pl i stepstone.pl w od września do października 2020 roku. W badaniu wzięło udział ponad 10 000 aktywnych zawodowo pracowników, którzy wydali łącznie ponad 160 000 rekomendacji.

Najwyższą wartość w ocenie miały rekomendacje bezpośrednie, czyli gotowość pracowników do polecenia swojego pracodawcy znajomym lub członkom rodziny.

"Wyróżnienie Poland’s Best Employers jest dla nas wyjątkowe i zobowiązuje do dalszych działań. Docenienie Securitas jako atrakcyjnego miejsca pracy przez osoby czynne zawodowo na polskim rynku, jest dla nas bardzo ważne i jednoznacznie wskazuje, że nasze działania jako pracodawcy są właściwe i doceniane przez pracowników. Zawsze podkreślamy, że to ludzie stanowią o sile naszej organizacji. Securitas od lat prowadzi badania opinii pracowników, słuchamy potrzeb i reagujemy na nie. Inwestujemy w szkolenia i rozwój.

Chcemy być nowoczesnym, przyjaznym miejscem pracy, co w dość specyficznej i wymagającej pod wieloma względami branży nie jest łatwe.
Doceniamy naszych pracowników, szanujemy ich ciężką pracę, dlatego też cieszy nas fakt, iż nasze działania są pozytywnie odbierane. Dla mnie jest to ogromna motywacja do dalszej pracy nad budowaniem Securitas jako przyjaznego miejsca pracy, miejsca z którym ludzie wiążą się na długie lata, są doceniani, dobrze się czują i realizują wspólne cele. Dziękuję wszystkim osobom, które brały udział w rankingu i wskazały Securitas jako dobre miejsce pracy." - Krzysztof Bartuszek, Prezes Zarządu Securitas Polska.

W rankingu brana była pod uwagę również rekomendacja pośrednia, czyli gotowość polecenia innych pracodawców z branży, w której aktualnie uczestnik badania pracuje. Respondenci proszeni byli również o wyrażenie opinii na temat kilkudziesięciu stwierdzeń opisujących działalność swojego pracodawcy w siedmiu głównych obszarach:

  • Wizerunek i wzrost
  •  Rozwój i perspektywy
  • Relacje między pracownikami i zarządzanie
  • Płaca i benefity pracownicze
  • Warunki pracy i sprzęt
  • Zrównoważony rozwój
  • Obciążenie pracą

Link do pełnego zestawienia rankingu Poland's Best Employers

 

 

Kobieta i mężczyzna pracują przy laptopie.

Formularz kontaktowy

Państwa dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

An error has occurred while getting captcha image
Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.