Skip to main content

Securitas w gronie Poland’s Best Employers 2022

Poland’s Best Employers 2022 to druga edycja zestawienia 300 najlepszych polskich pracodawców. Jesteśmy dumni znajdując się po raz drugi w tak elitarnym gronie. W tym roku nasza firma zajęła 10. miejsce w swojej kategorii.

Opublikowany
23 maja 2022 11:40

Poland's Best Employers to ranking najlepszych polskich pracodawców stworzony przy współpracy Forbes Polska z firmą Statista. Podstawą oceny w badaniu były odpowiedzi udzielone w internetowym kwestionariuszu przez około 20 000 osób aktywnych zawodowo w Polsce. Badanie trwało od września do października 2021 roku i zebrało ponad 170 000 indywidualnych ocen pracodawców.

Tytuł Poland's Best Employers to dla nas wielki powód do dumy i wyraz uznania dla naszych działań. To również doskonała wskazówka dla tych, którzy wciąż poszukują swojego przyszłego miejsca pracy w przyjaznej i sprzyjającej rozwojowi atmosferze. W Securitas łączymy trzy filary: wiedzę, ludzi oraz technologię, ale zawsze podkreślamy, że to ludzie budują firmę i czynią różnicę, a podstawą naszych sukcesów są nasi pracownicy. Dlatego staramy się być jak najlepszym pracodawcą, a naszym priorytetem jest zapewnianie warunków pracy sprzyjających rozwojowi.

 

"Securitas oceniam z perspektywy współpracy z wieloma pracodawcami, również z branży ochrony, i po raz pierwszy w mojej karierze zawodowej mogę polecić firmę, w której pracuję jako przyjazne i sprzyjające rozwojowi miejsce pracy. Dlatego zajęcie przez Securitas tak wysokiego miejsca w rankingu Poland’s Best Employers nie jest dla mnie zaskoczeniem.
Podoba mi się uczciwość i dotrzymywanie obietnic przez Securitas, zapewnianie specjalistycznych szkoleń dostosowanych do charakteru pracy. Również wysoko oceniam atmosferę pracy w zespole i zaufanie jakie podstawę relacji oraz płacę i benefity. Securitas to dla mnie również źródło satysfakcji. Podejmując pracę w branży ochrony mam niepowtarzalną okazję przyczyniać się do budowania szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Miałem przywilej dwukrotnego ratowania życia, co jest dla mnie sensem pracy"
Tomasz Biel, Pracownik Ochrony, Segment Retail, Bielsko-Biała.

"Obecnie firmy w dużym stopniu szukają źródeł przewagi konkurencyjnej poprzez stosowanie nowoczesnych technologii, zaawansowanych systemów informatycznych oraz automatyzacji i digitalizacji procesów. Jednak to nadal człowiek i wykonywana przez niego praca jest tym czynnikiem, który decyduje o sukcesie lub porażce danej organizacji. W tej sytuacji, tym bardziej troska o pracowników i zapewnienie odpowiednich warunków pracy, możliwości rozwoju, dbałość o kulturę organizacyjną i relacje oparte na szacunku, otwartej komunikacji, uczciwości i transparentności działań, decydują o atrakcyjności pracodawcy. Nasze miejsce w rankingu wyraźnie pokazuje, że idziemy we właściwym kierunku, a pracownicy doceniają nasze starania w zakresie kreowania dobrego środowiska pracy. Dziękuję wszystkim naszym pracownikom za udział w badaniu i przekazane opinie na temat pracy w Securitas" – Łukasz Koch, Dyrektor Zasobów Ludzkich, Członek Zarządu Securitas w Polsce.

Pracownicy oceniali swoich pracodawców w poniższych tematach:
  • Rozwój i perspektywy

Pytania: czy pracodawca ma jasno określone kryteria awansu zawodowego i je przestrzega, czy posiada program szkoleń, czy pracownicy chętnie korzystają ze szkoleń, czy pracodawca angażuje pracowników do dyskusji nad pokonywaniem trudności.

  • Relacje między pracownikami i zarządzanie

Pytania: czy osiągnięcia pracowników są doceniane i chwalone, czy pracownik czuje szacunek przełożonego do siebie i swojej pracy, czy pracownicy chętnie ze sobą współpracują, czy budowany jest klimat zaufania i uczciwości, czy wspierane jest rozwiązywanie konfliktów, czy komunikacja jest rzetelna, uczciwa i prosta, a atmosfera pracy dobra.

  • Płace i benefity pracownicze

Pytania: czy płace i wynagrodzenia odzwierciedlają odpowiedzialność wykonywanej pracy, czy firma oferuje dodatkowe profity i benefity.

  • Warunki pracy i sprzętu

Pytania: czy pracownicy wyposażeni są w odpowiednie i nowoczesne narzędzia dostosowane do wykonywanych działań.

  • Zrównoważony rozwój

Pytania: czy budowany jest zrównoważony rozwój, poczucie odpowiedzialności zbiorowej i świadomości w zakresie ekologii, czy firma zwraca uwagę na na ochronę środowiska oraz klimatu oraz czy wspiera zjawiska fair trade.

  • Obciążenie pracą

Pytania: czy pracownik może korzystać z prawa do urlopu zgodnie z preferencjami, czy godziny pracy odpowiadają obowiązującym normom.


Dziękujemy wszystkim naszym pracownikom za udział w plebiscycie i za obdarzenie nas po raz kolejny zaufaniem.

Securitas Polska Sp. z o.o.

Kobieta i mężczyzna pracują przy laptopie.

Formularz kontaktowy

Państwa dane będą przetwarzane zgodnie z polityką prywatności.

An error has occurred while getting captcha image
Przepraszamy, nasza strona nie obsługuje tej przeglądarki. Prosimy skorzystać z przeglądarki chrome, safari, firefox lub edge.