Magnus Ahlqvist mianowany nowym Prezesem i Dyrektorem Generalnym Securitas AB

13 sierpnia 2017

Rada Dyrektorów Securitas AB mianowała Magnusa Ahlqvista nowym Prezesem i Dyrektorem Generalnym Securitas AB. Nowy Prezes obejmie swoje obowiązki w marcu 2018 roku. Zastąpi Alfa Göranssona, który po 11 latach złożył rezygnację ze stanowiska.

Magnus Ahlqvist jest prezesem dywizji w Securitas Security Services Europe oraz członkiem zarządu Grupy Securitas od 1 września 2015 roku.

Magnus Ahlqvist pracował wcześniej w Motorola Mobility, spółce Googla przejętej niedawno przez Lenovo, gdzie przez kilka ostatnich lat piastował stanowisko vice prezesa Motoroli na Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę i Indie. 
Wcześniej Magnus Ahlqvist przez 12 lat współpracował z Sony Ericsson Mobile Communication, gdzie przez trzy lata piastował stanowisko prezesa Sony Mobile Communication w Chinach, trzy kolejne lata pracował jako vice prezes i dyrektor generalny Spain& Portugal i Telefonica, był również dyrektorem generalnym Sony Ericsson w Kanadzie. 

Magnus Ahlqvist jest magistrem ekonomii i administracji biznesu. Tytuł zdobył w Wyższej Szkole Handlowej w Sztokholmie, umiejętności przywódcze potwierdza certyfikat Harvard Business School. Biuro prezesa Dywizji Security Services Europe znajduje się w Londynie.

Informacja prasowa znajduje się również na  www.securitas.com

Więcej informacji udziela:
Gisela Lindstrand, Senior Vice President Corporate Communications and Public Affairs, Securitas AB, mobile +46 70 287 8662, gisela.lindstrand@securitas.com